Wszystkie

Wyciągi narciarskie i turystyka

Flora i fauna

Zabytki i budownictwo

Array

Bystre – 18 km

Stok narciarski oferuje dwie trasy zjazdowe. Początkujący narciarze lub dzieci mogą skorzystać z niebieskiej trasy o długości ok. 400 m, a bardziej zaawansowani z czerwonej trasy z homologacją FIS o długości ok. 800 m. Ośrodek posiada wypożyczalnię sprzętu i oferuje naukę jazdy.

Array

Weremień LeskoSki – 24 km

Na terenie Kompleksu znajduje się talerzykowy wyciąg narciarski. Składa się z dwóch biegnących równolegle tras o łącznej długości 1430 m (trasa 1 – 680m, trasa 2 – 750m).  To rodzinny i bezpieczny stok narciarski. Szerokie, oświetlone trasy idealnie nadają się do nauki jazdy na nartach oraz na snowboardzie. Trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Fani snowboardu mogą korzystać z snowparku z profesjonalnymi przeszkodami.

Na terenie kompleksu działa szkółka narciarska i snowboardowa prowadzona przez profesjonalnych i wykwalifikowanych instruktorów. 

Ośrodek posiada w swojej ofercie wypożyczalnię sprzętu dla dzieci i dorosłych oraz prowadzi serwis.

Array

Stacja Narciarska GROMADZYŃ – 31 km

Kolejka linowa o długości 720 metrów, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Wyciągi talerzykowe: 300 i 200 metrów.

Na stoku znajdują się trzy trasy:

  • trasa I – 750 m – posiada homologację „FIS” na slalom
  • trasa II – 800 m
  • trasa III – 900 m

Różnica wzniesień wynosi 164 metry.

Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz ratrakowane.

Stacja prowadzi szkółkę narciarsko – snowboardową, wypożyczalnię sprzętu i serwis.

Array

Bieszczad-ski Wańkowa – 32 km

Do dyspozycji gości ośrodek Bieszczad-ski Wańkowa przygotował:

  • Kolej krzesełkową 4-osobową o długości 950 m
  • Wyciąg talerzykowy o długości 450 m
  • Dwa wyciągi taśmowe o długości 190 m każdy
  • Wyciąg taśmowy o długości 40 m
  • Restaurację
  • Wypożyczalnię sprzętu
  • Szkółkę narciarską
  • Przedszkole narciarskie
  • Czterolinową tyrolkę o długości 1250 m
  • Ośrodek dysponuje 5 trasami zjazdowymi, czterema niebieskimi i jedną zieloną dla początkujących.
Array

Połoniny, które porastają zbocza gór są charakterystycznymi łąkami Bieszczadów. Najpiękniejszą i najpopularniejszą jest Połonina Wetlińska z nową Chatką Puchatka. W tym miejscu krzyżują się szlaki turystyczne, a wysokie położenie pozwala sięgnąć wzrokiem w głąb terytorium Ukrainy. Stąd wieczorami można podziwiać imponujące zachody słońca.

Array

Bieszczadzkie szczyty mają oryginalne nazwy, związane z językami regionu – ciekawym przykładem jest Bukowe Berdo. To wspaniałe miejsca na górskie wędrówki zarówno dla miłośników gór, czy nowicjuszy, którzy chcą zacząć swoją przygodę. Szlak na Bukowe Berdo, jest rzadko uczęszczany, a widok rozciąga się na Tarnicę, Krzemień, Połoninę Caryńską oraz dolinę górnego Sanu.

Array

W Rezerwacie Sine Wiry możecie podziwiać prawdziwą siłę żywiołu, gdzie Wetlinka przepływa przez skaliste koryto. Do najokazalszych części rezerwatu kieruje dwie trasy – krótsza od Bukowca i dłuższa od Kalnicy. Zawiłe meandry i pokryte mchem głazy sprawią, że wyprawa przerodzi się w niezapomnianą przygodę.

Array

Zatoka w Teleśnicy jest wyjątkowym połączeniem spokojnych wód Zalewu Solińskiego oraz okalających ją zagajników. To jedno z najspokojniejszych miejsc w okolicy, a jednocześnie świetny punkt do plażowania oraz wędkowania.

Array

Park Gwiezdnego Nieba to jedno z najciemniejszych miejsc w Polsce i Europie, a więc wspaniale sprawdzi się dla amatorów obserwacji kosmosu, ponieważ otaczające nas ciała niebieskie widać jak na dłoni.

Array

Bieszczadzkie morze – Zalew Soliński i utrzymująca go zapora na Sanie i Solince. Tama ma okazałe 82 m wysokości i tworzy rezerwuar o największej w Polsce pojemności prawie 500 mln m3 wody! Tutaj znajduje się również elektrownia wodna, która wytwarza prąd dla całego regionu. Do budowy wykorzystano 2 mln ton betonu. Wąskie korytarze, głęboko pod taflą wody, można zwiedzać w towarzystwie przewodnika.

Array

W Ustrzykach Dolnych swoją siedzibę ma prawdziwa perła dla miłośników fanów flory i fauny. Bieszczadzki Park Narodowy posiada swoje przyrodnicze Muzeum, w którego zbiorach znajdują się ekspozycje poświęcone pojawianiu się prymitywnych form życia, prehistorycznym stworzeniom oraz aktualnym lokatorom lasów i łąk.

Array

W Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych założyciele zgromadzili  najlepsze i najpopularniejsze maszyny do produkcji mąki i artykułów zbożowych z czasów XVII – XIX wieku. Pomysłodawcy zadbali o najdrobniejsze szczegóły restaurując unikatowe egzemplarze, opowiadające historię powstawania żywności.

Array

W Sanoku znajduje się najstarsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. Muzeum Budownictwa Ludowego, to autentyczna opowieść o tym, jak prowadzili swój żywot ludzie z różnych warstw społecznych i kultur w minionych czasach. Wśród eksponatów znajdują się domy, budynki gospodarcze, kościoły, warsztaty kowalskie oraz szyby naftowe. Kilka lat temu Skansen został powiększył się o zrekonstruowany rynek galicyjskiego miasteczka.

Array

Zaledwie pół godziny dzieli nas z najwyżej położoną w Polsce trasą kolejową Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. „Bieszczadzka ciuchcia”, kursuje regularnie od końca kwietnia do ostatnich dni października. Skład rozpoczyna podróż w Majdanie skąd możecie dojechać do Balnicy lub Przysłupia. Cała trasa prowadzi przez urokliwą przełęcz.

Array

W Uhercach Mineralnych od niedawna kursują drezyny, napędzane siłą nóg. Drezyny rowerowe, to świetna atrakcja i sposobność do aktywnej zabawy w grupie. Trasa w znacznej części przebiega wśród dzikiej przyrody. Odnowiony dworzec odwołuje się między do doświadczeń roztrzepanego wojaka Szwejka, który według Haska musiał swoje nabroić w tej okolicy.

Array

W naszym regionie ogromną popularnością cieszą baseny. W pobliskich miejscowościach – Lesku, Ustrzykach Dolnych i Sanoku znajdują się trzy kompleksy, dostępne przez cały rok. Wszystkie oferują baseny kryte oraz zewnętrzne dostępne latem, a także posiadają zjeżdżalnie, sauny oraz jacuzzi.